Kompozit panel cephe kaplama sistemi;Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Alternatif alt konsrüksiyon yapıya sahip Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde, boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış ürünler kullanılır. Kompozit panel cephe sistemi ve kompozit paneller ileri teknoloji ile üretilmiş olup, modern mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır.

 

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi

 

Her türlü bina ve konstrüksiyonda yeni bir görünüm ve modern çizgiler üretilmesine yardımcı olur. Kompozit panel cephe kaplama sistemi; sağır cephelerde kaplama arkasına, duvar önüne, taşyünü ve buhar dengeleyici uygulaması ile ısı yalıtımı sağlanmaktadır. 2 veya 3 mm kesitli boyalı alüminyum levhalar ile kaplamalar yapmak da mümkündür.

 

Projesinde ve detaylarda verilen esaslar ve şartlar dahilinde, projesine ve detaylarına göre, projesinde belirtilenen ölçülerde kompozit paneller üretimi yapılır. Cephe kaplaması yapılması için (tüm saçaklarda altlı ve üstlü kaplama dahil olmak üzere) gerekli görülen yerlerde ana taşıyıcı sistemin oluşturulması amacıyla gerekli olan çelik profillerin temin edilmesi, iki kat antipas boya ile boyanması ve montajının yapılması, sisteme ait alüminyum profillerin temin edilmesi montajı ve alt karkas oluşturulması, her iki yüzü 0,50 mm. kalınlıkta alüminyum arasına sıkıştırılmış 3 mm. kalınlıkta mineral dolgulu toplam 4 mm. kalınlıkta dış yüzü dış hava etkenlerine karşı dayanıklı flourocarbon boyalı kompozit panellerin temin edilmesi ve modülasyona göre oluşturulmuş alüminyum taşıyıcılarına montajının yapılması, kaplama altı ısı yalıtımı yapılması amacıyla 50 mm. kalınlığında 100 kg/m3 yoğunluğunda taşyünü plakalarının temin edilmesi ve betonarme kolonlara ve duvarlara mekanik yöntemle montajının yapılması gerekir.

 

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi

 

Alüminyum Kompozit Panel,ön işlem yapılmış,boyalı iki alüminyum levha arasına düşük yoğunluklu polietilen çekirdeğin ileri teknoloji yöntemiyle yapıştırılmış kompoze bir yapı malzemesidir.

 

Hafif alüminyum esaslı olmasına rağmen;Metal sağlamlığı,üstün düzgünlük,titreşimi yansıtmama,aşırı dayanıklılık,zengin rek çeşitliliği,paslanmaz ve çürümez oluşu,gibi üstün özelliklere sahip olup ayrıca bozuk cephe kusurlarını örtme,çevre ve doğaya karşı zararsız, ve esnek tasarım kabiliyeti,ekonomik oluşu ve kısa sürede monte edilmesi gibi eşşiz avantajları da bünyesinde barındırmaktadır.

 

Modern mimarinin sınırsız tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla üretilen Kompozit Panel Cephe Sistemleri ile Alüminyum Kompozit Panelleri’nin uygulamalarında bulunan ve standart renk kartelasında yer alan 16 temel renk grubun Bunların yanı sıra belli bir miktarın üzerinde tüm RAL renklerinde, özel renk ve ölçülerde imal edilmesi mümkündür. Granit ve ahşap deseni gibi özel seçenekler de bulunuyor.

 

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemi

 

Giydirme cephe uygulamasında projeye en uygun montaj sistemine karar verilip, hassas imalat parkurumuzda, uygulama sistemine uygun olarak alüminyum kompozit levha imalatı yapılmaktadır. Alt konstrüksiyon olarak alüminyum profiller ve çelikler kullanılmakta, ısı yalıtımının önemli olduğu dış cephelerde kompozit levha arkasında taşyünü veya camyünü montajı da yapılmaktadır.